Hakkımızda

Biz kimiz

 En yeni ve etkin düşünceleri oluşturmak için istekli, heyecanlı ve meraklıyız

Bu fikirleri uygulamak için en doğru yöntemlerle cesur atılımlara imza atıyoruz

Müşterilerimizin en iyisi olabilmeleri için ilgili, sosyal ve yenilikçi bir ekibiz…

 

Purple Productions

 Beş bin bölüm yapıma imzamızı attık… Farkımız, tecrübemiz!

Purple Productions; bünyesinde oluşturulan yapım, yönetim, stüdyo ve kurgu birimlerinin uyumlu işleyişiyle profesyonel yapımlar sunmayı ilke edinmiş ve yüksek standartlı yapımlarla çözüm ortaklarının memnuniyetini üst düzeye çıkarmayı başarmıştır.

Purple Productions; özel televizyon kanallarının yayın hayatına başladığı yıllardan beri sürdürdüğü faaliyetleri çerçevesinde, hazırladığı belgeseller, kadın, çocuk, sağlık, kültür, siyaset programları, talk showlar, realty showlar, reklam filmleri, tanıtım filmleri ve canlı yayınlar ile beş binden fazla yapımı ekranlara taşımış, seyircilerin de takdirini kazanmıştır.

Dünyada ilk kez bir Türk prodüksiyon şirketi, Almanca sunulan TV programlarının yapımını gerçekleştirmiştir. “Purple Productıons” ın hazırladığı “Aktualıtät Europa” ve “Reısezeıt” programları iki yıl süre ile aralıksız yayınlanmış, Avrupa seyircisini 115 hafta boyunca ekranlara çekmeyi başarmıştır.

Purple Productıons, yine bir ilke imza atmıştır! Türk Dünyasının sesi TRT Avaz kanalında ,Orta Asya ve Balkan ülkelerine Türkiye’yi kendi dil ve lehçeleriyle anlatmak, Anadolu coğrafyasını, kültürünü tanıtmak için; “Kazakça, Kırgızca, Özbekce, Türkmence, Azerîce, Boşnakça, Arnavutça” sunulan Seyahat Zamanı adlı programların yapımını gerçekleştirmiştir. 455 bölümlük bu üst kalite programlarla 250 milyon nüfûsa ulaşılmıştır.

Asya’nın kanayan yarası Afganistan’da, huzursuz başkent Kâbil ve muhtelif şehirlerde yapılan üst kalite çekimler ile,”Kayıp Ülke Afganistan” adlı belgeselin yapım aşaması tam bir yıl sürmüştür. 21. yüzyılda 12. yüzyıl manzaraları eşliğinde yaşanan gizemli kargaşa, tarafsız bakış açısı ve sanatsal kurgu ile Türkiye’nin ekranı TRT’de gözler önüne serilmiştir.

Asırlar öncesine ışık tutan, dünya bilim tarihinin yeniden yazılmasına zemin hazırlayan İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’nin, Tanıtım Filmleri Purple Productions tarafından yapılmıştır.

Orta asya’nın en büyük AVM’si olan Han Çadırı, Purple Productions imzalı tanıtım filmiyle dünyaya tanıtılmıştır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye tanıtım faaliyetleri için hazırlattığı “Yörelerimiz Kültürümüz”, “Şehir Kültürleri” ve “Kültürümüz Medeniyetimiz” adlı belgesel programlar, “Purple Productions” imzalı önemli yapımlardandır.

“AB Yolunda Yerel Yönetimler” ile “Balkanlarda Ramazan” adlı TV programları, Başbakanlık’tan ve çeşitli kuruluşlardan başarı ödülleri almıştır. AB Bakanlığı “Ulusal Ajans Tanıtım Filmi” ve Başbakanlık “Antalya Hizmet Tanıtımı” Purple Productıons tarafından hazırlanmıştır.

Yörelere, firmalara, resmî ve özel kuruluşlar için tasarlanan tanıtım filmleri, sunulan her platformda ilgi odağı olmuş, gösterildiği her mecrâda büyük takdir toplamış, birincilikler kazandırmıştır.

Türkiye’deki sağlık programlarının öncü şirketi “Purple Productions”, “Sağlık olsun, sağlığımız ve sağlık hattı” ile insana ve insan sağlığına verdiği önemi ekran başarısıyla ispatlamıştır.

Kamu yararına çalışan kuruluşlar için hazırlanan spot ve eğitim filmleri ile hizmetin; uluslararası sempozyumların, kongrelerin, toplantıların geniş kapsamlı çekim ve canlı yayın organizasyonlarıyla kalitenin adı olmuştur.

“Purple Productions”, fotoğraf karelerini hareketlendiren otobiyografi programı “Benim Hayatım” la hâtıralarla dolu geçmişe, teknoloji üssü “Teknoport” la modern geleceğe ışık tutmuş, “Sağlıkta Ortak Akıl” ile sağlık ve sigorta bilincinin yükseltilmesine yardımcı olmuş, siyâsî, ekonomik, bilimsel söyleşi programı “Modern Yönetimler” ile Türkiye’yi yönetenlerin tecrübelerini ve fikirlerini geniş kitlelere ulaştırmıştır.TRT Diyanet için hazırlanan “İftarı Beklerken” , “Şiirli Muhabbet”, “Oku” adlı sanatsal kalitesi yüksek programlarla büyük beğeni toplamıştır.

“Başlama Vuruşu” ile spor programlarına yeni bir yorum getirilirken, “Hesapsız Sohbetler” programında ilginç konular irdelenmiş; tarih programı “Dünden Bugüne” ile geçmişten günümüze köprüler kurulmuştur. Osmanlı Medeniyeti ve Camilerimiz programları, cihan devletinin izlerini sürmüştür.

Purple Productions, özel ve resmî kuruluşlardan oluşan oldukça geniş bir müşteri portföyü ile bir çok mülkî idare ve yerel yönetime danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Purple Productions; Devlet kanalları, özel kanallar ve yapımcılar için güçlü teknik altyapısı, yetkin personeli ve özel lokasyonu ile nitelikli stüdyo hizmetleri vermeyi başarıyla sürdürmektedir.Uzun yıllardır Türkiye’nin önemli stüdyolarının işletmeciliğini üstlenen Purple Productions, Türk yayıncılık sektörünün önde gelen firmalarından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Profesyonel ölçülerde; Ajans, medya planlama, stüdyo kiralama proje üretimi ve tanıtım hizmetleri veren Purple Productions; belgesel, çizgi film, yabancı film, yerli film ve dizi filmlerin lisans pazarlama alt yapısına da sahiptir.

Deneyimli kadrosuyla kalite ve estetikten taviz vermeyen Purple Productions; geniş görsel arşivi, ileri teknoloji donanımlı alt yapısıyla müşterilerine en çağdaş, en hızlı, en kaliteli hizmeti, en cazip şartlarla sunmaya devam ediyor.

Tecrübemiz Farkımız, Purple Productions…

 

Prodüksiyon Hizmetleri

Prodüksiyon hizmetleri, bir yapımın, baştan sona tasarımını kapsayan, yerli ve yabancı ekiplere hizmet veren bir servistir.

Bir formatın sıfırdan oluşturulmasından,yabancı formatların Türkiye, Türki ülkeler ve Arap dünyası şartlarına uygunluğu, bu uygunluk içerisinde alınması gereken uyarlama çalışmalarının ne olduğu konusunda araştırmalar yapmak ve sonuca ulaştırmaktır.Bunun yanında ‘’tam akış tasarımı’’ dediğimiz, program formatının dakika dakika tasarımını ve bu tasarımın ortaya çıkardığı sonuçları, rating dakikalarından hareketle kontrolünün sağlanması ve en mükemmel içeriğe ulaşması noktasına kadar, detaylı bir laboratuar hizmeti vermektedir.

Program formatının içeriğinin hangi gruba daha uygun olduğu, bu içeriğin karar verilen hedef kitle açısından yeniden ele alınması, sunucu eğitimi ve akış çalışmaları gibi birçok detayı ele alarak tasarıma son şeklini kazandırmaktır.

Bu tasarımın ardından programın hangi şartlarda, hangi ekiple en ekonomik olarak ortaya konulacağı ve bütçe hizmetleri konusunda detayları araştıran ve sonuçlandıran bir servistir.

 

Prodüksiyon Tasarımı

 • Format Araştırılması ve Hedef Kitleye Uygun Format Uygulaması
 • Formatın Gerçekleşmesi İçin Bütçe Çalışması
 • Ekonomik Çözüm Planlaması Ve Finansman Danışmanlığı
 • Prodüksiyonun Yol Haritasının Hazırlanması
 • Takvim ve Ekip Danışmanlığı
 • İçerik Tasarımı
 • Format Oluşturma
 • Donelerden Farklı İçerik Önerileri Oluşturma
 • Hedef Kitleye Yönelik Format Tasarımı
 • Format Uygulama
 • Genel Akış Tasarımı
 • Prodüksiyon Hizmetleri Referanslarımız

 

Kurgu ve Set Hizmetleri

4 adet Final Cut HD/SD montaj seti ve alanında uzman ekibiyle profesyonel kurgu hizmeti sunan Purple Productions, zengin görüntü arşivi seçenekleriyle de sektörel hizmetlerde farklılık sergilemektedir.

 

Tanıtım Filmleri

Samsun Belediye Başkanlığı Tanıtım Filmi

Denizli Belediye Başkanlığı Tanıtım Filmi

25.Hitit Festivali [Çorum] Tanıtım Filmi

Halkapınar [İzmir] Spor Kompleksi Tanıtım Filmi

Eğirdir Kaymakamlığı [Isparta] Tanıtım Filmi

Erbaa İlçesi [Tokat] Tanıtım Filmi

Şahinbey Belediye Başkanlığı [Gaziantep] Tanıtım Filmi

Ego Genel Müdürlüğü [Ankara] Tanıtım Filmi

Sarıgazi Belediye Başkanlığı [İstanbul] Tanıtım Filmi

Balıkesir Belediye Başkanlığı Tanıtım filmi

Arifoğlu Baharat Grup Tanıtım Filmi

Kiler Holding Tanıtım Filmi

Biskon Yapı Tanıtım Filmi

Sapphıre Yapı Tanıtım Filmi

Bkr Internatıonal Işık Ymm Tanıtım Filmi

Kanıta Dayalı Tıp Kongresi Tanıtım Filmi

Sağlık Turizmi Derneği Tanıtım Filmi

Garanti Bankası Işıklandırma Projesi Tanıtım Filmi

Kazakistan Astana Han Çadırı, Türkçe, Kazakça, İngilizce, Rusça Tanıtım Filmi

Mardin Artuklu Üniversitesi, Türkçe, İngilizce, Arapça, Kürtçe, Süryanice Tanıtım Filmİ

Bülent Ecevit Üniversitesi, Türkçe, İngilizce Tanıtım Filmi

Erçimsan Holding Tanıtım Filmi

Turkuaz Sağlık Tanıtım Filmi

Tekkim Tanıtım Filmi

 

Canlı Yayın Koordinasyonları

Balkanlarda Ramazan

 

Uluslararası Hasta Güvenliği Kongresi

Bilimsel Söyleşi

 

Huzura Doğru / Tefsir, belgesel

Prof. Dr. Orhan Karmış Sizlerle / Bilimsel söyleşi

 

Talk Showlar

Tamek’le Hoş Sohbetler / Talk Show

 

Reality Showlar

Tamek Salçacık Saati / Reality Show

Bağcılarda Ramazan / Realty Show

Şişlide Ramazan / Realty Show

 

Belgeseller

Yörelerimiz Kültürümüz / T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı/ Belgesel

Kültürümüz Medeniyetimiz / T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı/ Belgesel

Şehir Kültürleri / T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı/ Belgesel

Gezgin Gözüyle/ Belgesel

Osmanlı Medeniyetİ/ Belgesel

 

Teknoloji Tanıtım

Teknoport / Teknoloji tanıtım

 

Söyleşiler

Sağlıkta Ortak Akıl / Sağlık Söyleşi

Benim Hayatım / Otobiyografik tanıtım

Modern Yönetimler / Siyâsî söyleşi canlı

 

Aktüel Belgesel

Aktualıtät Europa [Avrupa’da Aktüalite] *Almanca, aktüalite

Reısezeıt [Seyahat Zamanı]  *Almanca, aktüel belgesel

Саяxат замaны [Seyahat Zamanı] TRT Avaz *Kazakça, aktüel belgesel

Саякат Meзгили [Seyahat Zamanı]  TRT Avaz *Kırgızca, aktüel belgesel

Sayohat Zamoni [Seyahat Zamanı] TRT Avaz  *Özbekçe, aktüel belgesel

Syýahat Wagty [Seyahat Zamanı] TRT Avaz *Türkmence, aktüel belgesel

Səyahət Zamanı [Seyahat Zamanı] TRT Avaz *Azerîce, aktüel belgesel

Koha Për Udhëtım [Seyahat Zamanı] TRT Avaz *Arnavutça, aktüel belgesel

Vrıjeme Putovanja [Seyahat Zamanı] TRT Avaz *Boşnakça, aktüel belgesel

Kayıp Ülke Afganistan, TRT / Türkçe, İngilizce Belgesel

Almanya Goethe Üniversitesi, Arap İslam Bilimleri Araştırma Enstitüsü Müzesi/ Arapça, İngilizce, Almanca, Türkçe, Belgesel

 

Eğitim Filmi

Tuzla Belediye Başkanlığı Sağlıklı Gıda Mutlu İnsan eğitim filmi

Yeşilay İlköğretim Eğitim Filmi

 

Reklam Filmleri

Atc Şirketler Grubu-Avrupa

Futbolix-Avrupa

Işık Göz Merkezi-Avrupa

Sabek İşgem

Hazer Baba Şekerleme

Kiler Hipermarket

Kervan Şirketler Grubu